Úvod

Dračí lodě 2017

Vážení dračí přátelé do letošního ročníku vám přeji hodně zdraví a sportovních zážitků jak s námi tak na jiných kolbištích. Letošní  6.ročník dračích lodí v Dobřichovicích proběhne ve dnech 4. a 5.května 2018.Presentace a porada kapitánů začíná v sobotu od 10.00 hodin a první rozjížďka zhruba v 11.00 hodin. Žádáme účastníky závodů,aby si ze svých řad určily pouze jedno vozidlo pro uložení osobních věcí a věcí na převlečení, kterému bude povolen vjezd do areálu závodu. Ostatní budou moci zaparkovat své miláčky v okolí konání závodu, nikoli však na hlavní příjezdové komunikaci z důvodu případného výjezdu nebo příjezdu záchranné služby nebo jiných vozidel zajišťujících hladký průběh závodního dne.Děkujeme za pochopení.

Výsledky ročníku 2016 zde!

 

Předchozí ročníky

Všechny fotky naleznete na http://cechovky.rajce.idnes.cz/draci_lode/ a také na http://pytros.rajce.idnes.cz/Draci_Lode_2015/

Výsledky ročníku 2015 zde!

Výsledky ročníku 2014 naleznete zde.

Závod bude vypsán pro minimálně 16 posádek:

  • na distanci 250-300 m (tedy sprint)
  • každá posádka pojede minimálně soutěžní závody (postupující z rozjížděk jedou 4 závody)

Posádku tvoří 20 členů pádlujících, +1 člen určující rytmus a tempo pádlování.
O řízení lodě se postarají profesionální kormidelníci z České asociace dračích lodí mezi nimiž jsou mistři Evropy a světa.

Každá posádka pro potvrzení účasti složí startovné (příspěvek na náklady spojené se závodem). Registrace posádek do volných lodí je ZDE.

Důležitá informace: TRÉNINK na lodích je možný již den předem. V pátek 4.5.2018 od 16.00 h budou lodě k dispozici pro všechny registrované. Současně bude fungovat občerstvení a bude tedy co jíst a pít celý slavnostní večer.

Po poradě s org.výborem vypisujeme závod dětských posádek.Je třeba přihlásit minimálně tři posádky.Všichni účastníci dětského závodu musí mít plovací vesty.Startovné pro děti 100,-.

Doplněno: Posádka – pádlující v kategorii junior tedy od 10 let  musí být vybaveni plovací vestou .Plovací vesaty si pro letošní roční zajistí každý sám. Jestliže nebude dítě vybaveno vestou nebude mu umožněn start z bezpečnostních důvodů. Nepádlující děti v lodi – pouze po závodě, mimo soutěž a v doprovodu rodiče.


Jedná se o velkou sportovně-zábavnou akci pro širokou veřejnost.

V případě plně obsazené startovní listiny se závodu účastní okolo 320 závodníků a závodnic. Dle zájmu účastníků lze vypsat závod mimo soutěž, např. závod ženských posádek.

Každý oslovený partner má možnost se prezentovat přímo při závodě jak reklamou umístěnou na tabuli sponzorů na pódiu, tak např. stánkem kde může prezentovat svůj obor, služby a další činnost. Každý partner má možnost si sestavit a zaregistrovat přednostně svůj tým pro dračí závod.
Jde o to zviditelnit náš krásný region a firmy v něm sídlící a podnikající pomocí této jedinečné a atraktivní akce.

Část výnosu věnujeme Dětskému dennímu stacionáři v Dobřichovicích. Drobně finančně podpoříme postižené děti, ale rádi je také pozveme na projížďku na dračí lodi. Pokud to okolnosti a způsobilost dětí dovolí.

Pokud máte zájem s námi spolupracovat a podílet se na této akci kontaktujte nás.

S pozdravem

Miroslav Ostrýt
hlavní pořadatel a organizátor